PBI jest grupą kapitałową polskich firm rodzinnych, ma blisko 100 lat doświadczenia. Zajmuje się wydobyciem i produkcją kruszyw, budową dróg, produkcją betonu, kostki brukowej, prefabrykatów i mieszanek mineralno-asfaltowych, wydobyciem siarki, świadczymy usługi transportowe i dedykowane branży górniczej. Grupa PBI pracuje w 15 lokalizacjach województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.
Takie rozwiązanie jak montaż Earthworks na spycharkę wpływa na lepszą widoczność operatora siedzącego w kabinie. Dzięki zamontowaniu dwóch anten na dachu, można w pełni wykorzystać możliwości maszyny. Czyli w połączeniu z zainstalowaną na niej instalacją fabryczną CAT składająca się z czujników żyroskopowych możemy zastosować dwie unikalne funkcje. Pierwsza to automatyczne unoszenie pługa w przypadku obciążenia podczas pracy na projekcie. Druga to prowadzenie do linii.
Projekt odkrywczy został przygotowany w oprogramowaniu Trimble Business Center, następnie wyeksportowany przez internet bezpośrednio na wyświetlacz do maszyny poprzez platformę worksmanager.
Platforma worksmanager oprócz importu projektów umożliwia też podgląd informacji czy dany projekt został włączony przez operatora. Pozwala na lokalizację maszyny na mapach googla i na projekcie. Dodatkowo umożliwia serwisowi SITECH Poland zdalny dostęp do maszyny i zdiagnozowanie ewentualnych rzeczy, które mogą się pojawić na wyświetlaczu.
Maszyna dzięki systemowi Earthoworks cały czas monitoruje swoja prace i zapisuje pracę pługa. Dzięki czemu po zakończeniu danego odcinka w formie płaszczyzny możemy wyeksportować wykonaną powierzchnię i porównać ją do stanu zero. Następnie obliczyć ile w danym miejscu zebraliśmy materiału. Bez żadnych dodatkowych pomiarów tylko na podstawie pomiarów maszyny. Możemy też dowiedzieć się ile jeszcze pozostało do końca projektu, a także cały czas monitorować prace z biura dzięki platformie WorksOS.
Wszystkie zapisane płaszczyzny oraz uzyskane wyniki można wykorzystać do obliczeń w platformie Trimble STRATUS. Jest do platforma przeznaczona stricte do obliczania mas ziemnych, jeżeli chodzi o tematy kopalni lub większych robót ziemnych.
Earthworks posiada wszystkie zalety systemów sterowania maszyn Trimble:
· Precyzja: centymetrowa dokładność wykonywanych robót, mniej błędów podczas pracy
· Oszczędność: niższe koszty eksploatacji maszyny oraz materiałów
· Czas: praca bez przestojów, szybsza realizacja projektu
· Funkcjonalność: intuicyjne menu, łatwość użytkowania, możliwość tworzenia własnych projektów
· Łączność: bezprzewodowa synchronizacja danych oraz zdalna pomoc serwisowa dzięki usłudze
Przetwarzanie danych – DRON – Usługi fotogrametryczne – MD4-1000 LIDAR
Realizacja projektu na kopalni Jurkowice Budy ma na celu wykazania korelacji między danymi pozyskanymi z nalotów fotogrametrycznych i danymi pozyskanymi z maszyny. Dzięki temu posiadamy jedną bazę danych z której korzystamy robiąc nalot zerowy. Wprowadzamy to do maszyny, a ona pracując w systemie sterowania cały czas rejestruje ilości materiału jaki spycha. Dlatego dając dane z nalotu stanu zerowego i końcowego, zobaczymy czy maszyna zbierze te same dane, które uzyskamy poprzez nałożenie dwóch płaszczyzn: nalotu zero i nalotu późniejszego.
Połączenie wielu metod pozyskania danych z terenu, daje nam duże pole do popisu. Pozwala na optymalizację i planowanie działań maszyn. Efektem tego jest dostarczenie kompleksowej technologii z wykorzystaniem:
– analizowania danych
– planowaniem pracy
– zwiększeniem efektywności
– oraz optymalizację.
Systemy mdMapper i mdLiDAR łączą w sobie najwyższej jakości drony wraz z dedykowanymi i w pełni zintegrowanymi czujnikami dobranymi do prac w geodezji, mapowaniu, inspekcji, budownictwie oraz w kopalniach odkrywkowych i rolnictwie precyzyjnym.