System sterowania maszynami Trimble Groundworks podczas budowy przez firmę DABI Budownictwo Specjalistyczne


Customer testimonial - DABI


DABI jest w 100 % polskim rodzinnym przedsiębiorstwem, które rozpoczęło swą działalność w 1990 roku. Początkowo firma zajmowała się usługami ogólnobudowlanymi związanymi z wznoszeniem budowli oraz melioracją i kształtowaniem terenu. DABI dąży do osiągnięcia znaczącej pozycji rynkowej w dziedzinie budownictwa specjalistycznego i szerokorozumianej geotechniki.

Projekt odbywa się w Gdańsku przez ogólnopolskiego dewelopera. Wykonane zostanie 1,5 tys. Pali o długości ok. 8 m co daje w sumie ok 12 km pali. Projekt robiony jest w technice pali przemieszczeniowych FDP.

Zastosowanie systemu Trimble Groundworks pomogło w:

– przyspieszeniu pracy

– zwiększeniu wydajności pracy

– zmniejszeniu ilości pomyłek operatora

– wykluczeniu obsługi geodezyjnej prawie do 0

– nawigacji bez słupków

– poprawie bezpieczeństwa na placu budowy, dzięki alarmom strefy unikania, które zmniejszają zapotrzebowanie na personel w pobliżu maszyn.

– ograniczenie wizyt na placu budowy, dzięki synchronizacji danych z biurem projektowym przez Wi-FI® lub sieć komórkową.

– zmniejszeniu kosztów.

Dzięki oprogramowaniu Trimble Business Center, wykonaliśmy model, który został wgrany do maszyny na której pracujemy. W systemie wykorzystujemy wszystkie rewizje i przesyłamy je bezpośrednio na maszynę.

Firmom zależy na efektywnym wykorzystaniu maszyn na placu budowy, a system Trimble Groundworks im to zapewnia. Działa w oparciu o dwie anteny GNSS, dzięki którym precyzyjnie możemy wytyczyć położenie poszczególnych pali.

Discover this testimony in pictures: